Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Kajetan Pawłowski 2022-12-06 0 komentarzy

Zadłużone spółki na sprzedaż — kto je skupuje?

Zadłużone spółki na sprzedaż — kto je skupuje?

Właściciele podmiotów gospodarczych, w przypadku których pojawiają się problemy z wypłacalnością, powinni zastanowić się nad natychmiastową likwidacją prowadzonej spółki, aby ta nie generowała dodatkowych comiesięcznych kosztów. W przypadku sporych zadłużeń konieczne jest wręcz ogłoszenie upadłości. W obu przypadkach transakcje w KRS niejednokrotnie ciągną się przez wiele miesięcy, a nawet lat (w razie braków w dokumentacjach czy błędów w złożonych wnioskach). 

Przedsiębiorcy mogą jednak zdecydować się na odsprzedaż zadłużonej spółki. Najlepiej, aby takim procesem zajęła się kancelaria prawna we współpracy z notariuszem. Firma Tiger Bro działająca na terenie Warszawy prowadzi skup zadłużonych podmiotów, a następnie (po zmianie właściciela) przystępuje do likwidacji przedsiębiorstwa, wyznaczając własnego likwidatora. Marka skupuje podmioty zadłużone wobec wierzycieli, urzędów skarbowych, ZUS-u oraz innych instytucji.

Wszystkie osoby posiadające zadłużone spółki na sprzedaż powinny rozważyć współpracę ze sprawdzoną kancelarią, która działa zgodnie z obowiązującym prawem. Absolutnie nie należy ufać internetowym kupcom zapewniającym, że dzięki przejęciu udziałów, dotychczasowe długi znikną. Wierzyciele mają bowiem prawo do złożenia tzw. skargi pauliańskiej, by wyegzekwować należne im pieniądze. 

Skomentuj wpis