Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Marcel Borowski 2023-07-30 0 komentarzy

Styropian – jaki rodzaj wybrać?

Styropian – jaki rodzaj wybrać?

Nowoczesna technologia umożliwiała stworzenie wielu materiałów budowlanych, które doskonale zabezpieczają konstrukcję przed działaniem pogody, wytrzymują duże obciążenia czy przewodzą ciepło. Jednym z kluczowych produktów, który wykorzystuje się w budownictwie, jest styropian. Jakie są rodzaje tego produktu?

Obecnie wyróżnia się trzy podstawowe typy płyt styropianowych, mianowicie:

  • fasadowe – ten artykuł jest uniwersalny, stosuje się go do ocieplania ścian zewnętrznych, dachów krokwiowych, podłóg na legarach. Najczęściej mocuje się go za pomocą zaprawy (metoda mokra), choć może być także montowany mechanicznie (metoda sucha),

  • pasywne – płyty mają kolor ciemnoszary poprzez dodanie do nich grafitu. Dzięki niemu materiał zatrzymuje więcej ciepła (współczynniki przewodzenia ciepła wynosi 0,033-0,030). Doskonale sprawdza się jako izolacja miejsc narażonych na powstawanie mostków termicznych,

  • podkładowe – mają wysoką odporność na obciążenia, więc są wykorzystywane w przegrodach poziomych. Ociepla się nim podłogi na gruncie w domach, w których nie ma piwnic, stropy oddzielające kondygnacje oraz balkony i tarasy. Produkt sprawdzi się także w budownictwie przemysłowym.

Różnego rodzaju styropian oraz inne materiały budowlane można kupić w sklepie internetowym IzolacjeGT. Firma jest przygotowana na realizację nawet bardzo dużych zamówień w krótkim czasie.

Przed zakupem warto porozmawiać z fachowcem. Specjalista udzieli dodatkowych informacji na temat artykułów i pomoże w wyborze najlepszej opcji.

Skomentuj wpis