Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Kacper Błaszczyk 2020-10-09 0 komentarzy

Strach przed porażką

Strach przed porażką

Krytyka może człowieka wzmocnić, jeśli jest konstruktywna, ale może go także znacznie osłabić. Najtrudniej jest przyjąć krytykę kobiecie, która cierpi na brak samoakceptacji, ponieważ zniechęca ją to do dalszego rozwoju i podejmowania wyzwań, nawet jeśli jest ona w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Jak przezwyciężyć strach przed porażką można się dowiedzieć ze strony ogrodprzemian.pl prowadzonej przez trenerkę samoakceptacji i doceniania siebie, która jest także autorką książki „Jesteś wartościowa". Jest to osoba, która uczy kobiety jak docenić samą siebie i jak realizować własne cele i pragnienia. Może dlatego tak dobrze zna problemy kobiet z obniżoną samooceną, ponieważ sama kiedyś nie czuła się wartościowa. Potrafiła jednak zrozumieć mechanizmy, które nią kierowały i uwolniła się spod presji będącej tak naprawdę jej wewnętrzną presją. Poza książką, z której można skorzystać i która może okazać się odbiciem lustrzanym emocji narastających w wielu kobietach, można także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez tę trenerkę.

Jak zatem walczyć z samą sobą, aby przezwyciężyć strach? Przede wszystkim trzeba uwierzyć, że ma się realny wpływ na własne życie i że uda się przezwyciężyć negatywne myśli. Pozytywne myślenie jest bardzo ważne w budowaniu poczucia własnej wartości. Nie warto też stawiać sobie poprzeczki zbyt wysoko i trzeba zacząć od celów, które są osiągalne. Nie można bać się popełniania błędów, gdyż są one częścią rozwoju, a porażka, to informacja zwrotna, że coś jeszcze trzeba poprawić. Najgorsze co można zrobić, to zrezygnować z marzeń i własnego rozwoju.

Skomentuj wpis