Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Filip Nowakowski 2022-12-11 0 komentarzy

Sposoby na piękne zęby - co oferuje dentysta z Krakowa?

Sposoby na piękne zęby - co oferuje dentysta z Krakowa?

Każdy może mieć piękne zęby, gdyż każdemu problemowi w jamie ustnej można zaradzić, w dodatku do wyboru są różne metody. Przykładowo, jeśli problemem pacjenta są braki w uzębieniu, zaprezentowany na stronie kaleta-dentystyka.pl dentysta z Krakowazaproponować może różne rozwiązania, jak wkłady korzeniowo-koronowe, same korony (w przypadku, gdy pozostały zdrowe korzenie), protezy czy implanty. Są to zatem rozwiązania zarówno dla osób niemających pojedynczych zębów, do czego może dojść na przykład na skutek urazu, jak i cierpiących na bezzębie. W dodatku wszystkie wykonywane sztuczne zęby są przygotowywane w taki sposób, by prezentowały się naturalnie oraz były wygodne w użytkowaniu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż pełne uzębienie to absolutny warunek do tego, by można było myśleć o pięknym uśmiechu.

Lekarz ma też wiele innych propozycji dla osób mających inne problemy. Kiedy na przykład uzębienie jest przebarwione, nierówne i krzywe można zdecydować się na założenie licówek, czyli zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Polega on na przyklejeniu na przednie powierzchnie wcześniej oszlifowanych zębów cienkich porcelanowych - w tym przypadku - nakładek, nadających im wygląd idealny pod każdym względem - koloru, rozmiaru, kształtu itp. Wiele osób mających perfekcyjnie wyglądające uzębienie zawdzięcza ten efekt właśnie licówkom, a teraz są one w zasięgu wielu zainteresowanych.

Co ważne, udając się do krakowskiego gabinetu, można jeszcze przed poddaniem się takim zabiegom sprawdzić, jak po ich wykonaniu będą prezentować się zęby. Pozwala na to usługa Digital Smile Design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu. Jest to dla wielu osób duża motywacja, by zdecydować się na wiążący się z tym wysiłek (choć jest on niewielki) oraz wydatki.

Skomentuj wpis