Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Izabela Grabowska 2020-10-12 0 komentarzy

Rejestracja podatkowa w Niemczech

Rejestracja podatkowa w Niemczech

Prowadzenie własnego biznesu jest codzienną, ciężką pracą. W przypadku podjęcia decyzji o prowadzeniu działalności poza granicami kraju, konieczne jest dopełnienie wielu dodatkowych formalności. Można  w takiej sytuacji wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem fachowców, takich jak specjaliści  pracujący dla kancelarii prawnej JLT - Jadżyn Legal & Tax. W zakresie ich usług leży, między innymi, rejestracja podatkowa polskich firm w Niemczech. Zespół specjalistów w biurze tworzą trzy doświadczone osoby:

  • założyciel (radca prawny i doradca podatkowy),
  • księgowa (absolwentka germanistyki i rachunkowości),
  • doradca podatkowy i aplikant radcowski.

Klienci kancelarii planujący pracę na terenie Niemiec muszą wiedzieć, iż istnieje obowiązek rejestracji do VAT (to podatek terytorialny, będący szczególnie istotny w przypadku transportów przez Niemcy, świadczenia tam usług z zakresu nieruchomości, sprzedaży wysyłkowej, importu towaru).

Aby dokonać poprawnej rejestracji, można wysłać specjalne zgłoszenie na podany adres e-mail (wszelkie adresy i dane dostępne są na stronie internetowej Urzędu Skarbowego w Oranienburgu, Hameln i Cottbus). Radcy podkreślają, iż warto odpowiednio przygotować się do kompletowania niezbędnej dokumentacji, ponieważ sam proces rejestracji trwa zwykle od czterech do sześciu tygodni, a w przypadku jakichkolwiek błędów i braków, wszystko się mocno wydłuża.

Komunikacja w języku niemieckim (szczególnie specjalistycznym) może być dla wielu osób problematyczna. Dlatego też wsparcie polskiego doradcy podatkowego bywa niezbędne. Na stronie internetowej kancelarii zebrano wszystkie istotne informacje i wskazówki dla zainteresowanych. Zapoznanie się z tego rodzaju poradnikiem jest w stanie rozwiać liczne wątpliwości.

Skomentuj wpis