Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Eryk Krajewski 2021-02-16 0 komentarzy

Psycholog w Wejherowie

Psycholog w Wejherowie

Doświadczając problemów emocjonalnych lub popadając w niechęć do życia, można spróbować poszukać pomocy na stronie psychoterapia.nets.pl. Gabinet prowadzi psycholog z Wejherowa, który poza dogłębną wiedzą psychologiczną ma także wieloletnie doświadczenie. Na co dzień pracuje w poradni zdrowia psychicznego, ale udziela się także w pracach na rzecz społeczeństwa. Osoba ta ma doświadczenie w pomocy młodzieży, ponieważ była związana z kilkoma szkołami. Nieustannie dokształca się na kursach i konferencjach, aby jej usługi były na jak najwyższym poziomie.

Pomaga zarówno w problemach alkoholowych, jak i w przypadku poczucia odrzucenia czy braku umiejętności nawiązywania relacji z bliskimi. Mogą się do niej zgłaszać osoby nieradzące sobie po śmierci kogoś bliskiego, utracie dziecka czy po rozwodzie. Stara się pomóc także w przypadkach:

  • pogarszania się nastroju,
  • napadów lęku,
  • zaburzenia osobowości.

Przychodzą do niej także rodzice pragnący zdiagnozować dzieci z podejrzeniem zespołu Aspergera czy autyzmu. Praca tej osoby polega na słuchaniu pacjentów, prowadzeniu z nimi dialogu i szczerej rozmowy. Wszystko, co zostanie powiedziane w gabinecie, jest poufne. Jest to psycholog przychylający się do teorii, że każdy człowiek ma w sobie moc przezwyciężenia kryzysów, ale trzeba mu uświadomić, skąd one się biorą.

Aby zastosować odpowiednią formę pomocy, najpierw trzeba zdiagnozować pacjenta. Dlatego, na początku prowadzi się konsultacje. Poznanie przyczyny pozwala na dokonanie zmian w różnych obszarach życia. Pacjenci pojawiający się w gabinecie rzadko są w stanie sami zdefiniować powód niepowodzeń, a po leczeniu odzyskują kontrolę nad swoim życiem.

Skomentuj wpis