Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Izabela Grabowska 2020-10-24 0 komentarzy

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Jakie działania wykonać przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną? Istnieje kilka takich, dzięki którym stres na spotkaniu będzie mniejszy. Ponadto pracodawca rzadziej może zaskoczyć kandydata nietypowymi pytaniami. Dzięki zastosowaniu się do poniższych punktów, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej stanie się łatwiejsze. Co warto zrobić przed rozmową?

1. Zdobyć informacje o firmie - dzięki temu łatwiej kandydatowi przyjdzie dopasowanie swoich umiejętności do działań w przedsiębiorstwie. Ponadto, rozmowa może potoczyć się w stronę przyjemnej konwersacji. Przecież każdy szef uwielbia rozmawiać o swojej pracy.

2. Przygotować pytania do rekrutera - posiadanie w zanadrzu pytań o firmę lub wykonywane czynności świadczą o zainteresowaniu stanowiskiem.

3. Przygotować odpowiedni strój - tak naprawdę bardzo często decyzje podejmowane są już na poziomie podświadomym. Warto zadbać o dobre pierwsze wrażenie.

4. Poćwiczyć - dobrym pomysłem jest odpowiadanie sobie samemu głośno na pytania, które mogą zostać zadane przez rekrutera. Można oswoić się ze swoim własnym głosem. Pod tym względem pomocna jest wizyta firmie KreatorzyKariery.pl.

5. Przygotować się na stresujące sytuacje - w dniu rozmowy są sprawy, które mogą nie pójść zgodnie z planem. Na przykład korki na ulicach, spóźniony autobus. Warto mieć przy sobie dokładny adres docelowy oraz numer telefonu rekrutera.

6. Rozładować napięcie - każdy robi to w inny sposób. Niektórym pomagają ćwiczenia fizyczne, a innym medytacja. Warto przedstawić się przyszłemu pracodawcy jako osoba opanowana i pełna nowych pomysłów.

Skomentuj wpis