Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Marcelina Górska 2023-09-24 0 komentarzy

Pasma świetlne - do czego służą?

Pasma świetlne - do czego służą?

Dostęp do światła dziennego ma duży wpływ na samopoczucie. Promieniowanie elektromagnetyczne działa antydepresyjne, poprawia koncentrację i redukuje zmęczenie. W pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. W wielu miejscach przydadzą siępasma świetlne oferowane na stronie mpskylights.pl. Podłużne świetliki wykonane z przezroczystych paneli przepuszczają promienie słoneczne. Dzięki nim możliwe jest doświetlenie wnętrz przy pomocy naturalnego światła. 

Te ekologiczne rozwiązania umożliwiają ograniczenie zużycia prądu elektrycznego. Mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dlatego sprawdzą się w wielu budynkach. Przeznaczone są do montażu do istniejących cokołów ceglanych, żelbetowych, stalowych i drewnianych. W asortymencie dostępne są modele poliwęglanowe. Można tu znaleźć świetliki łukowe, jednospadowe, dwuspadowe, z przegrodami ogniowymi, klapami dymowymi i wentylacyjnymi. Do ich produkcji użyto solidnych materiałów. Podstawa dachowa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej. Szkielet z profili aluminiowych charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Dobrym wyborem będą modele wyposażone w klapy przewietrzające i dymowe. Umożliwiają one wentylację pomieszczeń i odprowadzanie dymu oraz gazów podczas pożaru. 

Systemy doświetlające pomieszczenia mają wszechstronne zastosowanie w wielu miejscach. Przydadzą się na halach produkcyjnych i handlowych oraz w magazynach. Dzięki nim można zapewnić dodatkowe źródło światła naturalnego.

 

Skomentuj wpis