Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Norbert Szewczyk 2021-04-25 0 komentarzy

Parkiet olejowany - warto czy nie?

Parkiet olejowany - warto czy nie?

Podłogi produkowane z prawdziwego drewna z biegiem czasu mogą ulegać uszkodzeniom. Wiele osób chcących zadbać o nie niewielkim kosztem zaopatruje się w oleje lub deski, na których znajduje się już warstwa tego typu preparatu. Drewno olejowane zachowuje swój naturalny wygląd i prezentuje się elegancko. Przydatne informacje na ten temat udostępniono na witrynie sklep.iprofessional.pl. Należy ona do przedsiębiorstwa specjalizującego się w sprzedaży modnych parkietów sprawdzających się w najtrudniejszych warunkach.

Olejowanie to znakomity sposób na pokrycie ubytków i zakamuflowanie niewielkich rys, dzięki czemu nie jest konieczna wymiana desek, która wiązałaby się ze sporymi wydatkami. W przeciwieństwie do podłóg lakierowanych powierzchnie pokryte olejem bez problemu oddają lub pochłaniają wilgoć, a wykorzystywane preparaty wnikają głęboko w strukturę materiału. Na uwagę zasługuje także mała skłonność do elektryzowania się, a co za tym idzie – przyciągania kurzu.

Wykorzystywanie olejów nie szkodzi środowisku naturalnemu, jak dzieje się to w przypadku lakierów, dlatego środki te są polecane osobom, dla których ważna jest ekologia. Parkiet olejowany to inwestycja na długie lata, która szybko się zwraca. Drewno użyte podczas produkcji występuje w wielu odcieniach, zarówno tych ciepłych, jak i nieco chłodniejszych. Preparaty naniesione na powierzchnię tego surowca podkreślają jego strukturę i wydobywają szlachetne piękno. Jest to więc rozwiązanie polecane ze względów praktycznych i estetycznych.

Skomentuj wpis