Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Aleksandra Wiśniewska 2022-03-10 0 komentarzy

Natychmiastowa pomoc psychologiczna na Mokotowie

Natychmiastowa pomoc psychologiczna na Mokotowie

Osoby dorosłe nie zawsze są w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemami pojawiającymi się w ich życiu. Zazwyczaj rodzice starają się nie okazywać dzieciom słabości i tego, że zmagają się z jakimiś problemami. Jest to zrozumiałe, ponieważ nie chcą ich martwić, jednak należy mieć świadomość tego, że ukrywanie prawdziwych emocji i tłumienie w sobie smutku oraz złości może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia psychicznego.

To właśnie pójście do psychologa oraz zadbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie jest dowodem troszczenia się również o dzieci, które są pod opieką danej osoby. Najważniejsze, aby udać się do sprawdzonego specjalisty, którego wyróżnia empatia, cierpliwość oraz indywidualne podejście. Już podczas kilku pierwszych spotkań psychiatra będzie mógł określić przyczynę odczuwanych lęków i złego samopoczucia. Kolejny krok to dopasowanie właściwych metod terapeutycznych i regularne sesje psychologiczne. 

Gdzie udzielana jest pomoc psychologiczna na Mokotowie?

Na terenie Warszawy działa poradnia psychologiczna, która jest prowadzona przez doświadczonego psychoterapeutę oraz terapeutę EMDR. Dorośli klienci mogą liczyć na wsparcie przy następujących problemach:

  • długotrwałe trudności w relacjach prywatnych i zawodowych,
  • objawy lękowe,
  • objawy depresji,
  • dolegliwości psychosomatyczne,
  • brak sensu życia.

Psycholog proponuje m.in. sesje indywidualne odbywające się zwykle raz w tygodniu, konsultacje psychologiczne, podczas których następuje wstępna diagnoza i dopasowanie terapii, a także doraźne wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Z zapisaniem się na terapię nie powinno się zwlekać, aby nie dopuścić do rozwoju choroby i nieodwracalnych skutków.

Skomentuj wpis