Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Kacper Błaszczyk 2020-10-02 0 komentarzy

Likwidacja gniazd szerszeni

Likwidacja gniazd szerszeni

W internecie znajduje się wiele poradników mówiących o tym, w jaki sposób usunąć gniazdo szerszeni. Prawda jest taka, że stworzenia te dość łatwo sprowokować i zachęcić do ataku, dlatego takie próby mogą negatywnie odbić się na zdrowiu. Informacje w niektórych artykułach sugerują podpalenie gniazda, jednak trzeba pamiętać, że ze względu na obecność celulozy, są one łatwopalne, przez co dość łatwo o wywołanie pożaru. Ponadto spalanie nie jest do końca skuteczne, bo nie zabija wszystkich osobników.

Niektórzy podejmują też próby zalewania gniazd wodą, która również powoduje szkody w budynku, szczególnie wtedy, gdy są one umiejscowione wewnątrz, przykładowo na strychu. Działanie to prowadzi bowiem do uszkodzenia podbitki, belek stropowych lub płyt sufitowych. Specjaliści odradzają również strącanie gniazd za pomocą kija, ponieważ metoda ta wiąże się z największym prawdopodobieństwem ataku. O wiele rozsądniejszym wyjściem jest wezwanie pracowników z firmy Usuwanie Owadów. W zakres ich usług wchodzi sprawnalikwidacja gniazd szerszeni w Warszawie i pobliskich miejscowościach.

Zjawiają się oni na prywatnych posesjach lub w obiektach publicznych i pozbywają się gniazd z garaży, altanek, dachów, strychów oraz budynków gospodarczych. Z reguły pracują wieczorami lub nocą, ponieważ wtedy owady znajdują się w stanie uśpienia, przez co trudniej je  rozjuszyć. Przedsiębiorstwo proponuje dezynsekcję opryskową lub opylaną za pomocą starannie wyselekcjonowanych środków owadobójczych. Występują one w postaci pudrów, pyłów lub płynów.

Skomentuj wpis