Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Norbert Szewczyk 2023-08-08 0 komentarzy

Diabetolog w Poznaniu – kiedy wybrać się na wizytę?

Diabetolog w Poznaniu – kiedy wybrać się na wizytę?

Cukrzyca jest obecnie uważana za jedną z chorób cywilizacyjnych, która dotyka wielu osób. Diabetolog zajmuje się diagnozowaniem, terapią oraz profilaktyką tej choroby. Warto wiedzieć, że istnieje kilka typów cukrzycy, więc poprawna diagnoza jest bardzo ważna. Nieleczenie schorzenia może prowadzić do poważnych powikłań, między innymi niewydolności nerek. Kiedy powinno się udać na konsultację?

Na spotkanie ze specjalistą należy wybrać się w sytuacji, gdy osoba odczuwa przewlekłe zmęczenie i uczucie senności, często oddaje mocz, doświadcza częstego pragnienia, ma problemy z wyraźnym widzeniem i wahania nastroju. Poza tym chorzy łatwo nabawiają się infekcji skóry, a rany wolno się goją. W przypadku zauważenia tych objawów najlepiej wykonać badania i sprawdzić poziom glukozy. Jeśli jest wysoki, to znak, że należy udać się do lekarza. Diabetolog w Poznaniu pracuje w prywatnym gabinecie BO.Medica. Placówka oferuje możliwość konsultacji z wybranym specjalistą. Ponadto pacjenci mogą wykonać różne badania kardiologiczne i USG. Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług znajdują się na stronie internetowej.

Warto wiedzieć, że podczas wizyty lekarz nie tylko zajmie się diagnozą czy zaleci wykonanie dodatkowych badań, ale i pomoże wybrać konkretne produkty żywnościowe. Często diabetolodzy współpracują z dietetykami. Zmiana tryby życia, wprowadzenie nowej diety i ćwiczeń fizycznych może wpłynąć na rozwój choroby. Dobór konkretnych rozwiązań zależy od różnych czynników, takich jak typ cukrzycy.

Skomentuj wpis