Portal artykułów branżowych

Portal artykułów branżowych

Łucja Włodarczyk 2021-06-09 0 komentarzy

Badanie EEG cena

Badanie EEG cena

W celu weryfikacji poprawności funkcjonowania fal mózgowych stosuje się obecnie badanie EEG z wykorzystaniem urządzenia zwanego elektroencefalogramem. To bezinwazyjna, szybka i bezbolesna metoda, która może być przeprowadzona u pacjentów w każdym wieku. 

Poleca się ją nawet u noworodków i dzieci do pierwszego roku życia, szczególnie w sytuacji, gdy w zachowaniu maluszka można dostrzec niepokojące objawy, świadczące o autyzmie wczesnodziecięcym czy upośledzeniu wynikającym z porażenia mózgowego. EEG pozwoli wyeliminować lub potwierdzić taką diagnozę oraz opracować odpowiednią terapię, zarówno lekową, jak i rehabilitacyjną. 

Na stronie internetowej dobradiagnostyka.com.pl można zapoznać się z wartościowymi poradami, w jaki sposób przygotować się do badania. Przedstawione informacje łatwo odnieść zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Poleca się przyswojenie opublikowanych tam treści szczególnie rodzicom, co pozwoli im opanować stres i obawy związane z całym badaniem oraz pomoże im w jasny, klarowny sposób wyjaśnić jego przebieg dziecku.

Gdy pacjent korzysta z usług prywatnego ośrodka, gdzie przeprowadza się badanie EEG, cena za nie jest znana od początku i jest zazwyczaj zależna od tego, czy dziecko lub osoba dorosła zostają poddane czy poddana działaniu elektroencefalogramem podczas snu, czy będąc w stanie całkowicie wybudzonym. 

Udając się do szpitala lub gabinetu świadczącego usługi odpłatnie, warto postarać się, by maluch był pogodny i odprężony. Dobrym pomysłem jest przedstawienie wizyty jako wyzwania, a jako nagrodę za dzielność można zaproponować słodką niespodziankę.

Skomentuj wpis